7 przydatnych wskazówek, jak ulepszyć swój inteligentny dom.

Data

Włączenie inteligentnej technologii do swojego domu może znacznie ułatwić wiele czynności i wyeliminować wiele obowiązków domowych. Ale nawet jeśli tak jest, może być więcej rzeczy, które można zrobić, aby ulepszyć swój inteligentny dom i uprościć rzeczy. Jakie działania możesz podjąć, aby Twój inteligentny dom działał jak najlepiej? QMT przedstawia siedem przydatnych wskazówek.

Skorzystaj z centrum inteligentnego domu.

Centrum inteligentnego domu może zasadniczo działać jako mózg domu. Za pomocą tego urządzenia można sterować wszystkimi elementami inteligentnego domu, takimi jak oświetlenie, głośniki, ogrzewanie itp. Koncentratory nie są absolutną koniecznością w przypadku inteligentnych domów. Możesz sterować oddzielnymi urządzeniami inteligentnego domu za pomocą ich oficjalnych aplikacji. Jednak może to być mało efektywne jeśli masz więcej niż kilka inteligentnych urządzeń w domu. Tak więc, aby uprościć proces sterowania różnymi inteligentnymi akcesoriami, warto rozważyć koncentrator inteligentnego domu.

Centra inteligentnego domu występują w wielu różnych formach. Niektóre huby to tablety z ekranami dotykowymi, podczas gdy inne są prostszymi urządzeniami bez monitorów. We wszystkich przypadkach mogą one odgrywać ważną rolę w łączeniu wszystkich połączonych technologii w domu. Jeśli korzystasz z wielu protokołów inteligentnych technologii, będziesz potrzebować koncentratora, który może obsługiwać je wszystkie.

Wybierz jedną platformę łączności.

Chociaż nie ma nic złego w korzystaniu z wielu platform łączności dla inteligentnego domu, może to stwarzać trudności, jeśli chodzi o łączność i synchronizację. Tak więc, jeśli nadal jesteś w trakcie tworzenia swojego inteligentnego domu, rozważ trzymanie się jednej głównej platformy, aby wszystko było naprawdę usprawnione. Obecnie istnieje kilka wiodących platform inteligentnego domu, które wybiera większość ludzi np. Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home. Niezależnie od preferencji, łatwiejsze może być korzystanie tylko z jednej platformy dostawy. Praktyczne zwłaszcza gdy nie masz dużego doświadczenia z inteligentną technologią.

Utrzymuj urządzenia w zasięgu sieci.

Urządzenia inteligentnego domu łączą się ze sobą za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetooth, więc ważne jest, aby upewnić się, że znajdują się one w zasięgu siebie nawzajem lub w zasięgu głównego routera, aby uniknąć problemów z łącznością. Na przykład, jeśli używasz aplikacji obsługującej Bluetooth do sterowania inteligentną żarówką, prawdopodobnie będziesz mieć problemy z połączeniem z innego pokoju lub piętra.

Jeśli masz większy dom, może to być większy problem, ponieważ sygnały bezprzewodowe będą musiały przepływać dalej z jednej lokalizacji do drugiej. Jeśli nadal konfigurujesz inteligentny dom, upewnij się, że sygnał Wi-Fi pozostaje stosunkowo silny z jednego końca domu na drugi lub spróbuj trzymać swoje inteligentne urządzenia w miejscu, w którym nie będą miały trudności z odbieraniem sygnałów.

Korzystaj z geolokalizacji.

Geolokalizacja domu polega na utworzeniu wirtualnego obwodu wokół budynku, aby inteligentny dom mógł wykryć, kiedy wchodzisz lub wychodzisz. W ten sposób urządzenia mogą uruchamiać się automatycznie po powrocie do domu lub “zasypiać” po jego opuszczeniu.

Istnieje wiele powodów, dla których geolokalizacja może być świetnym dodatkiem do inteligentnego domu, począwszy od bezpieczeństwa. Jeśli Twój inteligentny dom korzysta z systemu alarmowego, może on być automatycznie aktywowany lub dezaktywowany, gdy wchodzisz lub wychodzisz. Dzięki temu nie musisz pamiętać o uzbrojeniu systemu, jeśli się spieszysz lub musisz wyjść z domu.

Ponadto geolokalizacja może aktywować inne inteligentne urządzenia po powrocie do domu lub dezaktywować je po wyjściu. Na przykład, centralne ogrzewanie lub klimatyzacja mogą zostać natychmiast włączone kiedy już będziesz w pobliżu domu. Ponadto, jeśli zaparkujesz samochód przed garażem, geolokalizacja może automatycznie otworzyć bramę garażową, gdy samochód zostanie wykryty na zewnątrz.

Używaj sterowania głosowego.

Sterowanie głosowe może stanowić bardzo wygodną alternatywę dla sterowania ręcznego, ponieważ nie wymaga fizycznego dostępu do urządzenia. Zamiast tego, głos działa jako polecenie. Większość inteligentnych urządzeń domowych z możliwością sterowania głosowego ma również opcję ręczną. Jeśli nieustannie “pędzisz” po domu, posiadanie inteligentnych urządzeń, które mogą wykonywać polecenia głosowe, może być nieocenione.

Zaprogramuj inteligentne oświetlenie.

Możesz rozważyć zaprogramowanie inteligentnego oświetlenia jeśli wychodzisz z domu i wracasz do niego o tych samych porach dnia. Zwykle będzie to działać na twoją korzyść, ale może również pomóc ci zaoszczędzić energię elektryczną. Na przykład, jeśli zapomnisz wyłączyć światło ręcznie przed wyjściem z domu, harmonogram sprawi, że wyłączy się ono automatycznie.

Jeśli chcesz utworzyć inteligentny program oświetlenia, upewnij się, że światła są włączone po powrocie. Wszyscy wiemy, jak droga może być energia elektryczna. Pozostawienie włączonych świateł na wiele godzin, gdy nikogo nie ma w pobliżu, jest znaczną stratą pieniędzy. Możesz także użyć geolokalizacji do automatycznego włączania i wyłączania świateł. Dzięki temu mogą zostać wyłączone, gdy tylko wyjdziesz lub włączone, gdy tylko wrócisz. Ponownie, może to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Utrzymuj dobre połączenie Wi-Fi.

Technologia inteligentnego domu często opiera się na stabilnym połączeniu Wi-Fi do wysyłania i odbierania poleceń. Jeśli więc twój router napotka jakiekolwiek problemy, twoje inteligentne urządzenia prawdopodobnie zrobią to samo. W przypadku gdy korzystasz z wielu różnych inteligentnych urządzeń domowych jednocześnie, możesz potrzebować bardziej wydajnego inteligentnego routera Wi-Fi. Takie rozwiązanie może zapewnić wysoką przepustowość i przyzwoitą prędkość. Może to być kosztowne, ale jest to zło konieczne, jeśli chcesz, aby Twój inteligentny dom działał szybko i wydajnie. Jeśli masz problemy z połączeniem routera z urządzeniami, rozważ użycie dysków rozszerzających Wi-Fi lub dodatkowej anteny, aby wzmocnić sygnał.

Nasza oferta.

Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych systemów inteligentnych, które pozwalają na optymalizację komfortu, bezpieczeństwa i efektywności w Twojego domu. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, kompleksową instalację oraz wsparcie techniczne na każdym etapie. Nasz zespół doświadczonych techników zadba o bezproblemową implementację i konfigurację systemów, aby Twój Inteligentny Dom działał zgodnie z oczekiwaniami.

Więcej
artykułów